Családja Erdélyből, a háromszéki székely nagybaconi Bardócok családjából származik:
Ő maga már Budapesten született, református családban.
Apai nagyanyja franciául és németül tanította unokáit, így Andrást is zongorázni.
Édesanyja óvónő volt, édesapja a műanyagfeldolgozás terén ismert szakember, ami nagymértékben meghatározta András szakmai pályafutását.
Gazdag életúttal a háta mögött iskolái, tanulmányai, illetve sokrétű munkája révén különösen mély életismeretre tett szert.
- Az általános iskola elvégzése után emelt szintű szakmunkás képzésben szerszámkészítő szakmunkás bizonyítványt szerezett.
- A gimnáziumot esti tagozaton végezete el,
- majd az egyetem nappali tagozaton történt elvégzése után „középiskolai fizikatanár – csillagász” diplomát kapott és dolgozott oktatási intézményekben kutatóintézeteknél.:
- az MTA Csillagászati Kutatóintézetében
- a Magyar Pedagógiai Társaság Titkárságán. Itt elsősorban vidéki főiskolákkal, pedagógiai intézetekkel került kapcsolatba, de részt vett az MPT Neveléstörténeti Szakosztálya munkájában is.
- a TIT Uránia Csillagvizsgálójában,
- tanított szinte minden iskolatípusban.
- az ELTE TTK Általános Fizika Tanszékén plazmafizikai kutatólaboratórium berendezésében vett részt.
- a Deák téri Általános Iskola fizika tanára, majd igazgatóhelyettese
- Iskolai Kisszövetkezet szervezésében vett részt és egy iskolai alapítványt hozott létre.
- öt éven keresztül oktatott a szombathelyi BDTF-n fizika tanárjelölteket.
- Az Országos Közoktatási Intézet Pedagógus Képzési és Fejlesztési Központjában dolgozott, a Program és Tantervfejlesztési Központon belül alakult Felnőttoktatási Csoport munkatársaként.
- igazgatója volt a XII. kerületi Pedagógiai Szolgáltató Központnak, ahol jelentős átszervezést végzett a gazdaságos és megfelelő szakmai színvonalon történő működés érdekében
- csaknem megalakulásától munkatársa volt a Nemzeti Felnőttképzési Intézetnek, a kezdeti hónapokban a szűkebb felső vezetés tagjaként. Részt vett a FAT szakértő képzésében és javaslatokat dolgozott ki a felnőttképzés jogi szabályozásával kapcsolatosan
- szerkesztője volt „Az iskolarendszerű felnőttoktatás modernizációs stratégia megalapozása” c. tanulmánykötetnek, számos cikket írt a felnőttképzés minőségfejlesztése témakörében és egy könyvet az oktatás minőségirányításáról, ami a Nemzeti Tankönyvkiadónál jelent meg.
Fontos információk:
- Irreverzibilis termodinamikából doktorált a Budapesti Műszaki Egyetemen.
- Egy félévet töltött a kolozsvári teológián a Magyar Ösztöndíj Bizottság ösztöndíjával, ahol a valláserkölcsi nevelés helyzetét kutatta, előadásokat hallgatott és előadásokat tartott.
- Minőségügyi vezető auditorként több Magyarországon működő nemzetközi nagyvállalat tanúsításában és minőségügyi felügyeleti auditjában vett részt.
- Rendszeres kapcsolata van különböző Magyarországon működő hazai és külföldi gazdasági szervezetekkel, vállalatokkal, melyek minőségirányítási tevékenységében elsősorban a képzéshez kapcsolódó területeket ismeri.
- Az utóbbi évtizedekben dolgozói érdekképviselettel is foglalkozik (magyarul szakszervezet, csak nem nagyon szeretik ezt a nevet az emberek.) A MOSZ Pedagógus Ágazatának vezetője, amely három szervezet szövetsége.
- nyugdíjasként óraadó fizika tanár a Semmelweis Egyetemen és a Gábor Dénes Főiskolán
- tanít egy tizenkét évfolyamos iskolában
- különböző szakértői feladatokat végez.
Társadalmi tevékenysége
Korábban rendszeresen szervezett szórványtáborokat Erdélyben, később szakképzést is indított néhány önkéntes segítővel a népi mesterségek tárgyban, kontakt és távoktatással vegyesen, egy magyarországi szakiskolával együttműködve.
- Kuratóriumi elnöke A Magyar Nyelvért Alapítványnak és
- elnöke a Keresztény Pedagógus Társaságnak
- Vezetőségi tagja Csökmei Körnek (Civil Társaság), amely Karácsony Sándor neves pedagógus és filozófus hagyatékát hivatott gondozni és
- tagja a Neveléstudományi Egyesületnek, amely rendszeresen szervez nemzetközi konferenciákat és kiad egy angol nyelvű szaklapot is
Hat gyermek édesapja.
2019. november 8-tól a Magyar Népfőiskolai Társaság választott elnöke.